Trwa wczytywanie...

 

blogWitamina E – czyli po co nam przeciwutleniacze?

5 lutego 2021

Z pojęciem antyoksydantów, czyli przeciwutleniaczy, możemy spotkać się dość często, szczególnie w branży kosmetycznej, spożywczej i na rynku suplementów diety. Do najbardziej znanych antyoksydantów egzogennych, czyli takich, które musimy dostarczać naszemu organizmowi z zewnątrz, należą witaminy: E, A, C, a także cynk, selen, mangan, koenzym Q10, flawonoidy i antocyjany. Ich głównym zadaniem jest niwelowanie tzw. stresu oksydacyjnego, czyli sytuacji, w której organizm produkuje więcej wolnych rodników niż jest w stanie zneutralizować. Wolne rodniki to substancje niezwykle aktywne – przemieszczają się po całym organizmie i niszczą to co napotkają na swojej drodze (m.in. włókna kolagenowe, tym samym przyspieszając procesy starzenia się skóry), mogą również przyczynić się do powstania zaćmy czy miażdżycy. W organizmie dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych, DNA i możliwej degeneracji praktycznie wszystkich tkanek.

Do głównych przyczyn występowania stresu oksydacyjnego należy zaliczyć m.in.:

 • niehigieniczny tryb życia (niedobory snu, niezbilansowaną dietę, nadużywanie alkoholu, leków lub papierosów)
 • przewlekły stres,
 • zanieczyszczenie organizmu konserwantami, pestycydami czy metalami ciężkimi,
 • nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV,
 • intensywny wysiłek fizyczny,
 • stany zapalne w organizmie,
 • przyjmowanie niektórych leków.

A jakie są główne skutki takiego zaburzenia?

Niedoborowi przeciwutleniaczy towarzyszyć mogą choroby skóry, w tym również czerniak, choroby oczu, płuc, żołądka czy choroby neurodegeneracyjne jak choroba Parkinsona, Huntingtona czy Alzheimera.

Najbardziej skutecznym antyoksydantem, poza witaminą C, jest niewątpliwie witamina E. Choć naturalnie występuje m.in. w orzechach, nasionach słonecznika, migdałach czy pestkach dyni i jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, jej niedobory zdarzają się stosunkowo często i mogą być fatalne w skutkach, dlatego warto rozważyć jej suplementację. Przed jej rozpoczęciem, koniecznie należy skonsultować się ze specjalistą, dlatego w DripClinic pomożemy Ci dobrać odpowiednią dawkę po konsultacji ze specjalistą i na podstawie wyników Twoich badań. Jeżeli do tej pory nie spotkałeś się z kroplówkami witaminowymi, z przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości, a na podstawowe pytania znajdziesz odpowiedź tutaj:

Wlewy zawierające witaminę E polecamy szczególnie osobom, które:

 • chcą zadbać o zdrową i młodą skórę oraz wzrok,
 • mają problem z nadmiernym złym cholesterolem (LDL),
 • chcą wzmocnić układ sercowo-naczyniowy,
 • są bardzo aktywne fizyczne i narażone na duże dawki promieniowania UV,
 • cierpią na niepłodność – witamina E u mężczyzn jest niezbędna do produkcji spermy,
 • cierpią z powodu napięcia przedmiesiączkowego – witamina E może niwelować lub łagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego takie jak obrzmienia i tkliwość piersi, bóle, nerwowość itd.
 • palącym papierosy, nadużywającym alkoholu
 • chorym na celiakię czy mukowiscydozę.

 

Nie warto eksperymentować na własną rękę, suplementacja w postaci wlewów witaminowych jest bezpieczną i skuteczną formą wzmocnienia naszego organizmu, a jej skutki powinny być odczuwalne praktycznie od razu i utrzymywać się nawet przez wiele dni po jej zakończeniu.

Zobacz listę placówek Drip Clinic

admin

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.