Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiSprawdzone sposoby na kaca

1 sierpnia 2022

Kac potrafi przyprawić o prawdziwy ból głowy. O sposobach na kaca warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Sposoby na kaca pomogą złagodzić dolegliwości i objawy zatrucia alkoholem. W artykule przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby i tricki.

 

Czym jest kac

 

Kac powstaje na skutek spożycia zbyt dużych ilości alkoholu. Alkohol trawiony jest w naszej wątrobie, która przetwarza go w aldehyd octowy i kwas octowy. Aldehyd octowy jest dużo bardziej szkodliwy dla naszego organizmu niż sam alkohol etylowy.

Kac, zwany inaczej syndromem dnia poprzedniego, wywołuje szereg naprawdę nieprzyjemnych objawów.  Podwyższone tętno i  uczucie ciepła to typowe pierwsze objawy zatrucia alkoholem.

Wśród najczęstszych objawów kaca pojawiają się:

 • złe samopoczucie
 • zmęczenie
 • wzmożone pragnienie
 • zaburzenia koncentracji
 • wrażliwość na światło i hałas
 • ból i uczucie ciężkości w głowie
 • brak apetytu
 • drgawki
 • nudności i wymioty
 • biegunki
 • szybki puls i podwyższone ciśnienie
 • bezsenność
Najlepsze sposoby na kaca

 

Jest wiele sposobów na kaca, jednak najlepsze są te stosowane jeszcze przed wyjściem na zakrapianą imprezę lub w jej trakcie.

1.Najważniejsze jest bycie wypoczętym i unikanie ciężkiej aktywności fizycznej. Zmęczenie nie sprzyja dobrej reakcji na alkohol i szybciej dochodzi do upojenia.

2. Nigdy nie należy spożywać alkoholu na pusty żołądek. Nie dość, że szybko się wchłonie to dodatkowo podrażni żołądek i cały przewód pokarmowy. Najlepiej zjeść wartościowy posiłek bogaty w białko i dobrej jakości tłuszcze. Pozwoli to na wolniejsze wchłanianie alkoholu oraz zadziała ochronnie na żołądek.

3. Przed wyjściem warto sięgnąć po większą dawkę witaminy C oraz witamin z grupy B. Wspomogą regenerację organizmu oraz przyśpieszą usuwanie toksyn.

4. Podczas picia alkoholu należy pamiętać o uzupełnianiu wody. Najlepiej sięgać na zmianę po trunek i szklankę wody z cytryną.

5. Nie należy łączyć alkoholu z nikotyną. Palenie papierosów wzmaga działanie alkoholu oraz kaca na następny dzień.

 

Jeśli następnego dnia szczególnie mocno odczuwasz skutki spożywania alkoholu, wypróbuj poniższe metody

– Weź prysznic – poprawisz krążenie, rozgrzejesz zesztywniałe mięśnie i poczujesz się zwyczajnie lepiej.

-Pij dużo wody – pierwsze co musisz zrobić po wstaniu to wypić szklankę wody, najlepiej z cytryną i łyżeczką miodu, który pomoże uzupełnić glukozę.

-Spróbuj coś zjeść – najlepiej sprawdzi się lekka jajecznica na maśle bez zbędnych dodatków. 

-Przespaceruj się -tlen poprawi samopoczucie i złagodzi ból głowy

-Jeśli potrzebujesz, zażyj aspirynę, unikaj paracetamolu oraz innych leków, które mogą podrażnić już wystarczająco nadwyrężony żołądek

 

 

Kroplówka na kaca -jak działa?

 

Jeśli pomimo zastosowania wymienionych metod, wciąż czujesz się źle, możesz skorzystać z wlewów witaminowych na kaca.

Dlaczego kroplówka wyróżnia się znacznie większą skutecznością niż środki doustne? Wszystko z uwagi na wysoką biodostępność, która wynika z podawania związków aktywnych bezpośrednio do krwiobiegu. Wchłanianie substancji nie jest ograniczone przez funkcjonowanie układu pokarmowego, dlatego efekty są odczuwalne od razu.

Wlewy przywracają odpowiednie nawodnienie organizmu, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Kroplówka na kaca zawiera glukozę i elektrolity, które podane dożylnie są gwarancją natychmiastowej ulgi i skuteczności. W DripClinc oferujemy terapię wzbogaconą o witaminę C oraz witaminy z gr. B. To one są odpowiedzialne za przyśpieszoną regenerację i usuwanie toksyn z organizmu.

Kroplówka na kaca powoduje, że:

 • ustaje kołatanie serca
 • mija ból głowy
 • ręce przestają drżeć
 • znika suchość w ustach
 • znika potrzeba nadmiernego pragnienia
 • poprawia się nastrój
 • zmniejsza się nadmierna wrażliwość na światło i dźwięki
 • zmniejsza się potliwość
 • wzrasta energia

 

W naszej ofercie znajduje się „Terapię Niwelująca Skutki Zatrucia Alkoholowego„, która szybko przywraca właściwe nawodnienie organizmu za pomocą zawartych w niej elektrolitów. Mikroelementy wraz z dużą dawką witaminy C efektywnie wspierają regenerację organizmu i przyśpieszają usuwanie toksyn.

Zachęcamy do skorzystania z terapii witaminowych w formie wlewów dożylnych, które znaczącą poprawią Twoją jakość życia!

Wybierając się do DripClinic koniecznie poproś kogoś, żeby Cię przywiózł, sam/a nie prowadź pojazdu!

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację u nas w placówce DripClinic lub u siebie w domu! To nic nie kosztuje a nasz Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i dobrać indywidualną terapię szytą na miarę Twoich potrzeb.

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.