Trwa wczytywanie...

 

ArtykułyNiedobór witamin – zachowanie bilansu jest bardzo ważne

19 marca 2019

Jeżeli sądzisz, że w dzisiejszych czasach nie grozi Ci niedobór witamin to najpewniej jesteś w błędzie. Sezon na świeże warzywa i owoce niestety jest krótki, a ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Żyjemy w ciągłym biegu, często tłumimy głód nie mając czasu na posiłek. Niejednokrotnie zdrową żywność zamieniamy na hot-doga czy batonik, zapominając o tym, że nasz organizm wymaga ciągłego dostarczania witamin i minerałów, aby mógł zachować zdrowie i witalność.

Niedobór witamin dotyka coraz większy procent społeczeństwa, a przecież potrzebujemy ich żeby żyć! Wielokrotnie sięgamy po cukry proste, kwasy nasycone czy zapychamy się pustymi kaloriami. Kolejno przechodząc na ubogie i niezbilansowane diety, pozbawiamy się niezwykle cennych minerałów. Musimy jednak pamiętać, że brak witamin prowadzi do dużo poważniejszych schorzeń.

Nieustający pośpiech to najgorszy wróg naszego zdrowia. Nie możemy zapominać o podstawowym obowiązku, jakim jest regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, co jemy, bo większość dostępnej dzisiaj żywności jest mocno przetworzona, co znacznie obniża jej wartość odżywczą (nawet o 70%). Proces przygotowywania pożywienia również działa negatywnie na wartość witamin i wypłukiwanie minerałów.

Jeżeli zaczynasz dzień od kawy, to musisz wiedzieć, że wypłukuje ona magnez i witaminy z grupy B. Ciągły stres przyczynia się do braków w witaminach B i C. Unikanie spożywania tłuszczów z kolei stwarza braki w witaminach A, D, E, K. Pamiętaj że witamin nie da się niczym zastąpić i są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ich braki mogą objawiać się na początku osłabieniem, skurczami, łamliwością paznokci czy wypadaniem włosów. Powinniśmy wiedzieć, że te objawy są bardzo silnym i wyraźnym znakiem obowiązkowego uzupełnienia witamin.

Terapie witaminowe powinno stosować się tak, jak każde inne lekarstwo, czyli według wskazań i zaleceń lekarza. Nie należy na własną rękę łykać dużej ilości tabletek, bez konsultacji ze specjalistą. Należy pamiętać, że każda terapia ma przynieść określony skutek i przywrócić prawidłowy bilans w organizmie.

admin

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.