Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiJak zacząć trenować? 7 porad dla początkujących

8 października 2022

Jeśli to czytasz to znaczy, że albo jesteś na początku swojej drogi z aktywnością fizyczną albo potrzebujesz utwierdzić się w tym czy robisz wszystko dobrze. Nie masz odwagi zacząć? Myślisz, że to nie dla Ciebie? Nic bardziej mylnego! Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć trenować.

 

Od czego zacząć?

 

1.Podjedź do tego tematu na spokojnie. Nie rzucaj się na głęboką wodę i nie zakładaj pięciu treningów w tygodniu. Nawet trening o niskiej intensywności może być dużym wyzwaniem. Organizm, a w tym układ nerwowy muszą przywyknąć do regularnej aktywności. W przeciwnym razie możesz szybko stracić zapał i motywację, a dodatkowo doprowadzić do kontuzji.

2. Spróbuj różnych form aktywności. Nie zmuszaj się do wykonywania ćwiczeń, których nie lubisz a na samą myśl przechodzą Cię dreszcze. Znajdź taki sport, który będzie sprawiał Ci radość i z przyjemnością będziesz wyczekiwać na kolejny trening.

3. Zwróć się o pomoc do osób bardziej doświadczonych. Na początku przygody z nową aktywnością fizyczną może być Ci ciężko utrzymać prawidłową technikę. Co w najlepszym przypadku po prostu nie przyniesie odpowiednich efektów, a w najgorszym może zakończyć się uszczerbkiem na zdrowiu.

4. Dostosuj strój do wybranej aktywności. Zapomnij o drogich firmowych butach czy zegarku monitorującym Twoją aktywność! Jasne – one są fajne i całkiem przydatne, ale na początku zwyczajnie ich nie potrzebujesz. Zwróć za to uwagę na strój odpowiedni do wykonywania danej aktywności. Chcesz zacząć biegać? Nie rób tego w trampkach! Płaska podeszwa po prostu się do tego nie nadaje. Już za ok 50zł możesz kupić obuwie dostosowane do wybranego rodzaju aktywności… chociaż jesteśmy przekonani, że coś znajdziesz na dnie szafy 😉

5. Nie porównuj się z innymi! Znaczna większość osób traci zapał i motywację do ćwiczeń porównując się z kolegami z większym stażem. A przecież każdy kiedyś zaczynał, każdy jest inny i każdy ma inne zasoby!

6. Słuchaj swojego ciała. Dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa. Nigdy nie ćwicz w bólu i wbrew sobie.  Jeśli czujesz zmęczenie, jesteś przeziębiony – odpuść! Pamiętaj, że robisz to dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

7. Bądź konsekwentny! Nie każdego dnia będziesz odczuwał silną motywację i wolę działania. Przyjdą dni kiedy trening to będzie ostatnia rzecz na jaką masz ochotę! Motywacja raz jest, a raz jej nie ma. Zazwyczaj na początku drogi jest jej więcej, z czasem zapał opada. To co będzie Cię motywować to efekty. Bądź konsekwentny i realizuj plan treningowy!

Może się zdarzyć, że pomimo przestrzegania powyższych zasad, coś przeoczysz. Możesz mieć gorszy czas lub niedoborową dietę. Wtedy organizm nie będzie się odpowiednio regenerował. Zakwasy są normalne. Jednak może dojść do przetrenowania. Jeśli zależy Ci na wsparciu swojego organizmu, możesz skorzystać z terapii witaminowych przeznaczonych zarówno dla sportowców jak i amatorów 😉

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia wizyty i skorzystania z kroplówki witaminowej w wybranej placówce DripClinic!

Chcesz umówić się na darmową konsultację? Zadzwoń!

DripClinic Bielsko-Biała
📱507 987 998

DripClinic Warszawa
📱883 999 514

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.