Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiJak dbać o poziom energii w ciągu dnia?

17 lipca 2022

Coraz więcej pracujemy i nie potrafimy odpoczywać. Jesteśmy przewlekle zestresowani i nie potrafimy się zatrzymać. Odbija się to na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Uczucie zmęczenia nie odstępuje nas na krok.  Przedstawiamy nasze sposoby na pozbycie się zmęczenia i odzyskanie energii!

 

Jak mieć więcej energii?

 

Natury nie oszukamy! Trzeba zacząć od podstaw! Warto zadać sobie pytanie czy nasz styl życia jest dla nas odpowiedni czy może sami sobie szkodzimy. Poniższa lista pomoże zweryfikować popełniane błędy i wprowadzić korzystne zmiany.

 

1. Kawa

 

Wokół kawy urosło wiele mitów. Wśród nich możemy znaleźć ten o rzekomych właściwościach kawy wypłukujących magnez. Nic bardziej mylnego! Kawa nie wypłukuje magnezu, a nawet go dostarcza do organizmu w ilości ok 5mg na filiżankę. To niewiele, natomiast za negatywne skutki, takie jak drżenie rąk czy nerwowość odpowiada nadmiar kofeiny.

Kawa spożywana w niewielkich ilościach tj. 1-2 filiżanki dziennie, ma wiele właściwości prozdrowotnych. Pierwszą kawę najlepiej wypić ok 2-3 h po przebudzeniu, ponieważ jest to czas gdy poranny poziom kortyzolu spada i zwalniają nam obroty. Może to być sposób na zmniejszenie zmęczenia i poprawę wydajności. Ostatnią kawę pijemy nie później niż o 16.00! Ten czarny aromatyczny napój może na nas działać nawet przez 7-10 h. Spożywając kawę o godzinie 17, może ona działać nawet do 02.00 w nocy i pogarszać jakość snu, tym samym wpadamy w błędne koło zmęczenia.

 

2.Dieta

 

Temat wpływu diety na jakość życia jest tak często poruszany, że chyba nie musimy po raz kolejny wymieniać wszystkich argumentów 😉

Zastosuj te 3 rady a na pewno zobaczysz różnicę! Zadbaj o dodatek warzyw i owoców do każdego posiłku, unikaj żywności wysoko przetworzonej i fast foodów, spożywaj różnorodne i sezonowe produkty.  Uważaj na cukier! Wachania poziomu cukru we krwi znacznie przyczyniają się do wzrostu uczucia zmęczenia i senności. Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze słodkiej kawy czy herbaty, spróbuj przestawić się na naturalne zamienniki cukru np. ksylitol, erytrol.

 

3.Woda

 

Każdego dnia wypijaj minimum 2 litry czystej wody! Woda bierze udział we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, w tym w procesie wytwarzania energii. Jeśli czujesz ciągłe zmęczenie, zastanów się czy przyjmujesz odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Ta mała zmiana może zrobić ogromną różnicę.

 

4. Sen

 

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych człowieka. Pozwala organizmowi się zregenerować i wypocząć. Podstawową funkcją snu jest wyłączenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Jest to czas na regenerację całego ciała w tym układu nerwowego. Zaburzenia snu prowadzą do powstania błędnego koła stresu. Gdy się nie wysypiamy, poziom stresu w ciągu dnia zwiększa się nawet kilkukrotnie. Z kolei stres wpływa negatywnie na jakość naszego snu.

 

5. Aktywność Fizyczna

 

Paradoksalnie dobrze jest porządnie się zmęczyć wykonując ulubione ćwiczenia. Aktywność fizyczna zmniejsza uczucie zmęczenia w ciągu dnia i zwiększa regenerację podczas snu. Nasz organizm jest bardziej dotleniony, a krążenie krwi poprawia się, dzięki czemu składniki odżywcze są lepiej rozprowadzane, a tlen przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników. Lepsze samopoczucie i dodatkowa dawka energii gwarantowane!

 

6. Zadbaj o odpoczynek

 

Postaraj się aby każdego dnia znaleźć chociaż 15 minut na „prawdziwy” odpoczynek. Prawdziwy, czyli nie przed telewizorem, nie przeglądając posty na facebooku! Zadbaj o odpoczynek z prawdziwego zdarzenia! Idź na powolny nieśpieszny spacer, weź gorącą kąpiel (bez telefonu), usiądź i nie rób w tym czasie nic, nie myśl, skup się na sobie i na oddechu. Daj sobie tą chwilę i zaobserwuj co czujesz. Nie pędź, nie zastanawiaj się co jutro ugotujesz na obiad. Po prostu odpocznij.

 

7. Wprowadź suplementację

 

Zmęczenie jest częstym objawem niedoborów witamin i minerałów w organizmie. Pamiętaj o regularnym wykonywaniu badań. Przez cały rok bez przerwy możesz, a nawet musisz przyjmować witaminę D3! W trudniejszym okresie przyjmuj potas i magnez oraz witaminy z grupy B. 

Jeśli nie czujesz się pewnie i potrzebujesz wsparcia, zgłoś się do nas. Przeprowadzimy bezpłatną konsultację, na której przeanalizujemy wyniki badań i pomożemy dobrać odpowiednią i szytą na miarę terapię witaminową.

Witaminy podawane dożylnie trafiają bezpośrednio do krwiobiegu i tam są transportowane do komórek. Jest to sposób, na ominięcie wielu złożonych procesów, które musiałyby zajść po przyjęciu suplementów doustnie. Dla osób zmagających się z problemami trawiennymi jest to dobra informacja i być może jedyny skuteczny sposób na uzupełnienie niedoborów spowodowanych niedostatecznym trawieniem pokarmów.

Zachęcamy do skorzystania z terapii witaminowychw formie wlewów dożylnych, które znaczącą poprawią Twoją jakość życia!

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację u nas w placówce DripClinic lub u siebie w domu! To nic nie kosztuje a nasz Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i dobrać indywidualną terapię szytą na miarę Twoich potrzeb.

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.