Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiIle czasu działa kroplówka witaminowa?

11 lipca 2022

Kroplówki witaminowe cieszą się coraz większą popularnością. Są nowoczesną, skuteczną i bezpieczną formą suplementacji. Substancje zawarte w kroplówce trafiają bezpośrednio do krwiobiegu, krążąc po ludzkim organizmie natychmiast uzupełniają wszystkie niedobory witaminowe. Dzięki czemu działa szybciej i skuteczniej niż inne substancje podane drogą doustną czy nawet domięśniową. Jak długo po ich zastosowaniu musimy czekać na widoczną poprawę samopoczucia?

 

Po jakim czasie czuć efekty?

 

Większość pacjentów odczuwa wyraźną poprawę już po pierwszej kroplówce. Organizm zostaje nawodniony, a wszelkie niedobory witaminowe uzupełnione. Wraca energia, kondycja i siły witalne. Efekt jest szczególnie odczuwalny wśród osób, które zmagają się z przewlekłymi zaburzeniami lub chorobami. Stany zapalne w organizmie zostają wygaszone, a komórki doskonale się nawadniają. Ma to bardzo korzystny skutek w przypadku zaburzeń elektrolitycznych, czyli przewlekłego odwodnienia, zatem niedoborów magnezu, sodu i potasu.

Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wykazują działanie odżywcze, przeciwzapalne. Pomagają zwalczać infekcje wirusowe oraz przyspieszać gojenie ran. Biorą udział w syntezie hormonów, które regulują wszystkie procesy w ciele.

Kroplówki witaminowe poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego, dzięki czemu zmniejszają objawy chorób autoimmunologicznych np. alergii.

 

Jak długo działa kroplówka?

 

Ustaliliśmy już, że efekty są odczuwalne od razu, jednak szczyt poprawy samopoczucia następuje dopiero następnego dnia. Dzieje się tak ze względu na niesamowity wpływ snu na regenerację całego organizmu. Po dostarczeniu dużej dawki substancji odżywczych, procesy naprawcze podczas snu zachodzą w piorunującym tempie.

W przeciągu kilku kolejnych dni efekt stopniowo się zmniejsza. Warto jednak pamiętać, że korzyści płynące z zastosowania kroplówki są długofalowe, ponieważ najważniejsze niedobory zostały uzupełnione.  Czas, w którym utrzymują się efekty działania wlewu, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu: głównie prowadzonego stylu życia, stanu zdrowia, stosowanej diety.

Czynniki takie jak stres, choroby czy nieodpowiednia dieta wpływają destrukcyjnie na organizm, dlatego w celu utrzymania efektów terapii, kurację należy powtarzać regularnie. 

 

Jak często stosować?

 

Częstotliwość infuzji dożylnych powinna być dopasowana do zapotrzebowania organizmu. Zazwyczaj zaleca się serię 5-10 kroplówek w powtórzeniach 1-2 razy w tygodniu. Postępowanie może być odmienne zarówno w przypadkach okazjonalnych jak i stanach chorobowych.

Na początku kuracji pacjent odbywa obowiązkową konsultację ze specjalistą i dostarcza aktualne wyniki badań. Na ich podstawie dobierana jest indywidualna mieszkanka oraz ustalana częstotliwość podawania wlewów.

 

Najskuteczniejsza suplementacja

 

Witaminy podawane dożylnie trafiają bezpośrednio do krwiobiegu i tam są transportowane do komórek. Jest to sposób, który pozwala na ominięcie wielu złożonych procesów, które musiałyby zajść po przyjęciu suplementów doustnie. Dla osób zmagających się z problemami trawiennymi jest to dobra informacja i być może jedyny skuteczny sposób na uzupełnienie niedoborów spowodowanych niedostatecznym trawieniem pokarmów.

Zachęcamy do skorzystania z terapii witaminowychw formie wlewów dożylnych, które znaczącą poprawią Twoją jakość życia!

Umów się już dziś na bezpłatną konsultację u nas w placówce DripClinic lub u siebie w domu! To nic nie kosztuje a nasz Specjalista pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i dobrać indywidualną terapię szytą na miarę Twoich potrzeb.

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.