Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiCiesz się piękną opalenizną!

25 sierpnia 2022

Lato zbliża się ku końcowi. Większość z nas może cieszyć się piękną, brązową opalenizną, która nadaje skórze zdrowy i promienny wygląd.  Letnia i naturalna opalenizna, która nie zejdzie od razu po powrocie z wakacji to marzenie każdej kobiety. Niestety nawet najpiękniejszy brąz szybko blednie. Sprawdź, jak zachować opaleniznę na długi czas. 

 

Ile czasu utrzymuje się opalenizna?

 

Nie ma żadnej reguły, która warunkowałaby długość utrzymywania się opalenizny. Są to indywidualne predyspozycje każdego z nas. Wiele czynników wpływa na szybkość blednięcia skóry. Musimy jednak odpowiednio zadbać o ciało i włożyć nieco wysiłku w pielęgnowanie opalenizny. Przy zachowaniu odpowiednich środków i kosmetyków, może ona zdobić nasze ciało nawet w jesienne dni. Osoby, które szybko się opalają na piękny, ciemny brąz będą dłużej cieszyły się efektem.

 

Jak na długo utrzymać brąz?

 

Jeśli pragniesz zachować opaleniznę jak najdłużej, warto zacząć działać jeszcze przed urlopem, gdy skóra jeszcze nie jest opalona.  Przed rozpoczęciem opalania należałoby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Sprzyjać temu będą wszelkie peelingi oraz balsamowanie ciała. Korzystny wpływ na nawilżenie skóry ma zbilansowana dieta i odpowiednia podaż płynów. Odwodniona skóra staje się szara i zmęczona.

Zadbaj o  piękną skórę w trakcie i po opalaniu. Dobry krem z filtrem pozwoli zniwelować ryzyko poparzeń promieniami UV i zagwarantuje optymalne oddziaływanie słońca na skórę. Sam filtr może okazać się niewystarczający. Po zakończeniu opalania należy zadbać o mocne nawilżenie i natłuszczenie skóry. Odbudowa warstwy lipidowej na jej powierzchni jest bardzo ważna – pomaga jej się zregenerować i odpocząć po długotrwałej ekspozycji na słońce. Jako pierwsza warstwa doskonale sprawdzi się żel aloesowy. Po jego wchłonięciu należy od razu nałożyć lekki balsam lub masło do ciała.

Odpowiednia dieta pomoże utrzymać efekty. Jeśli masz w organizmie niedobory witamin, a w Twojej diecie brakuje przeciwutleniaczy, to możesz zapomnieć o pięknej i zdrowej cerze. Aby utrzymać opaleniznę należy wprowadzić do diety produkty bogate w beta karoten, który poprawi koloryt cery i wydłuży czas utrzymywania się brązu. Znajdziesz go w produktach takich jak: marchew, dynia, pomidory, szpinak, czerwona papryka.  Spożywaj je w towarzystwie zdrowych tłuszczy, które są niezbędne do przyswojenia witamin z grupy A,D,E,K. 

Możesz również skorzystać z kosmetyków, które przedłużą opaleniznę na Twojej skórze. Działanie takich kosmetyków nie ma bezpośredniego wpływu na kolor skóry, jednak dostarczają one składników odżywczych, które pomagają zachować jej kolor. Wśród takich składników znajdują się: witamina E, pantenol czy alantoina.

 

Suplementy

 

Efekt opalania jest kwestią indywidualną, jednak możesz mieć realny wpływ na długość utrzymywania się opalenizny na skórze. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które mają pozytywnie wpłynąć na stan skóry i pomóc utrzymać piękny brązowy kolor.  Najczęściej spotykane są te bogate w beta-karoten, jednak w wielu z nich dawki są niskie, co za tym idzie – wątpliwe ich działanie.

W DripClinic oferujemy przemyślane i pewne rozwiązanie w postaci Terapii Witaminowej Poprawiającej Koloryt Skóry. Terapia bazuje na kompozycji doskonałej w zwalczaniu wolnych rodników, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia – wspomaga eliminację toksyn, gospodarkę wodną oraz regenerację tkanek. Odżywione komórki skóry mają także większą zdolność do ochrony przed promieniami UV oraz samooczyszczania się ze złogów, dzięki temu Twoja skóra zredukuje przebarwienia, wyrówna koloryt i nabierze blasku.

Skontaktuj się z nami w celu dokonania rezerwacji terminu w Placówce DripClinic lub u Ciebie w domu pod nr tel. 883 999 514 bądź poprzez formularz!

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.