Trwa wczytywanie...

 

Bez kategoriiBrak libido – co jest przyczyną?

24 września 2022

Brak ochoty na seks to popularny problem, o którym wciąż mało się mówi. Brak odpowiedniej edukacji seksualnej i powielanie w kółko tych samych mitów, nie przyczyniają się do poprawy sytuacji. Wyjaśniamy co może być przyczyną spadku libido oraz co możesz zrobić aby odzyskać radość ze zbliżenia.

 

Dlaczego seks schodzi na drugi plan?

 

Problem braku libido statystycznie częściej występuje u kobiet, jednak u mężczyzn jest równie popularny. Dzieje się tak, ponieważ z punktu widzenia biologii, muszą wystąpić korzystne warunki środowiskowe do wydania na świat potomstwa. Stres ,natłok obowiązków i zmęczenie to najczęstsze przyczyny braku ochoty na seks. Natura jest inteligentna, dlatego w sytuacji zagrożenia uniemożliwia zajście w ciąże, jednym ze skutków jest właśnie niskie libido.

Brak ochoty na seks może być spowodowany trudną sytuacja w związku i brakiem zrozumienia obu stron. Trudności w komunikowaniu swoich potrzeb są realną przeszkodą na drodze do udanego związku, a co za tym idzie dobrego seksu. Warto przyjrzeć się relacji z partnerem i zastanowić czy nas satysfakcjonuje. Najlepszym rozwiązaniem jest szczera i otwarta rozmowa z druga połówką, która może rozwiać wątpliwości i obawy oraz lepiej zrozumieć pragnienia i potrzeby.

Przyczyny zdrowotne, a brak libido

 

Brak libido nie zawsze oznacza, że w naszym życiu i związku jest dużo stresu, napięć i nieporozumień. Nawet najlepiej dogadujące i kochające się pary miewają problemy ze swoim popędem. Przyczyny mogą być czysto fizjologiczne, ale pod żadnym pozorem nie należy ich bagatelizować.

Częstym i niestety najtrudniejszym do odwrócenia czynnikiem, wpływającym na brak libido oraz niepłodność są zaburzenia hormonalne. Nie tylko hormony płciowe odgrywają tutaj ważną role, ale też zaburzenia pracy tarczycy czy braki neuroprzekaźników występujące np. w depresji.

Leki i używki to kolejna częsta przyczyna braku libido. Najczęściej takie działanie wykazują leki na ciśnienie lub leki stosowane w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych. Również używki negatywnie wpływają na sprawność seksualną i popęd płciowy.

Znaczne zmniejszenie potrzeb seksualnych mogą powodować choroby, takie jak cukrzyca, anemia, otyłość, choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, a także wirusowe zapalenie wątroby.

Nieodpowiednia dieta i styl życia to istotny czynnik. Niedobory witamin i minerałów mogą prowadzić do zaburzeń funkcji seksualnych, pogłębienia zmęczenia i stresu fizjologicznego.

 

Jak odzyskać ochotę na seks?

 

Jest wiele naturalnych sposobów na poprawę libido. Zaliczają się do nich przede wszystkim przyprawy i rośliny, które poprawiają pracę układu krwionośnego i wspomagają ukrwienie narządów płciowych.  Wymieniamy m.in.:

Żeń-szeń – korzeń, który wzmaga popęd seksualny
Damiana – liście, które regulują wydzielanie hormonów
Korzeń maca – środek dla mężczyzn i kobiet
Miłorząb japoński – cenne źródło flawonoidów
Lukrecja – ważne zioło na potencje
Palma sabałowa – źródło fitosteroli

Jeśli jesteśmy narażeni na czynniki środowiskowe, czyli stres, przemęczenie, dieta oraz styl życia, to w pierwszej kolejności należy skupić się na ich poprawie oraz wyeliminowaniu stresorów. Dodatkowo warto sięgnąć po afrodyzjaki, czyli produkty, które zawierają substancje naturalnie podnoszące libido, w tym witaminy i minerały.

Do afrodyzjaków zaliczamy: ostrygi, szparagi, imbir, kurkumę, czekoladę czy lubczyk ogrodowy.

Zdecydowanie na liście powinno się znaleźć jako pierwsze wykluczenie chorób oraz zaburzeń hormonalnych. W przypadku ich występowania konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia i zmiana trybu życia.

W placówkach DripClinic oferujemy „Terapię podnoszącą libido”, która przyczynia się do poprawy krążenia i dotlenienie wszystkich narządów. Terapia wyrównuje poziom kortyzolu (potocznie hormonu stresu) oraz testosteronu, dzięki czemu podnosi sprawność całego organizmu.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia wizyty i skorzystania z kroplówki witaminowej w wybranej placówce DripClinic!

Chcesz umówić się na darmową konsultację? Zadzwoń!

DripClinic Bielsko-Biała

📱507 987 998

DripClinic Warszawa

📱883 999 514

Redaktor Łucja

Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Partnerzy
Drip Clinic

Naszą ofertę kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie i seniorów, Przede wszystkim jednak do osób cierpiących na schorzenia, choroby przewlekłe i cywilizacyjne, które w sposób świadomy chcą zadbać o własne zdrowie.

Na skróty

@2022 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.

@2019 Drip Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.